KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281004

nr 1428 1004

Erik Tryggelin

(1878-1962), Sverige

Oljemålning, Ung kvinna i hatt. Signerad, daterad 28/5 1905. Olja på duk, 54x41 cm, yttermått inklusive ram: 69x56 cm

Utrop:

8.000 kr

Såld:

23.000 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 19:09:48

  • Klassiska
  • 25 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Erik Tryggelin

Läs mer om Erik Tryggelin