bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776183



*

nr 1477 6183


Elsa Schultz-Moberger

(1879-1978), Sverige


Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm


Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 1.300 kr (per 18:26:27)
Uppdatera
Visning

fredag 1/7, lördag 2/7, söndag 3/7 och måndag 4/7


Auktionen
avslutas:

måndag 4 juli kl 18:04:07


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/6 20:19:02 1      300 kr
22/6 20:42:15 2      1.200 kr
22/6 20:43:20 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Elsa Schultz-Moberger

Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.

Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1007 Bordsikon
    1800-tal, 3-delad, oljemålning / Valnötsram. Längd..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:25
  • 2059 Oljemålning
    Agnes McIntyre Croxford, "Friends". Signerad. Olja..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:57
  • 6106 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. "Kitzbü..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:56
  • 6233 Oljemålning
    Albert Larsson (1869-1952), Skymning. Signerad. Ol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:27
  • 6016 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. Tillskriven,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:15
  • 1047 Oljemålning
    Allmoge, 1848. Ej signerad. Olja på textil, uppfod..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:42




Ladda ner broschyr