KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929066

nr 1492 9066

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Tegnérlunden tidig vår". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

800 kr

Såld:

150 kr

måndag 26 september 2022
kl 18:52:58

20/9 00:10:17 1      100 kr
25/9 16:03:16 2      Vinnande bud

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg