KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072041

nr 1407 2041

Elize Saxing

(1912-1994), Sverige

Oljemålning, Elize Saxing (1912-1994), Sverige. "Egersund". Signerad a tergo. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x87 cm

Elise (Elize) Saxing, svensk bildkonstnär född 1912, död 1994.

måndag 5 juli 2021
kl 18:04:43

Elize Saxing

Läs mer om Elize Saxing