KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327181

nr 1332 7181

Elias Erdtman

(1862-1945), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1894, "Ruskväder Öster-lagnö". Olja på duk, 21x40cm

Elias Erdtman, svensk målare född 1862, död 1945.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 8 juni 2020
kl 19:29:05

Elias Erdtman

Läs mer om Elias Erdtman