KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13363017

nr 1336 3017

Elias Erdtman

(1862-1945), Sverige

Oljemålning, Äpplarö. Signerad. Olja på pannå, 34x23cm

Elias Erdtman, svensk målare född 1862, död 1945.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:51:11

23/6 17:44:20 1      3.000 kr
29/6 16:43:52 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 29 jun

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Elias Erdtman

Läs mer om Elias Erdtman