KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099060

nr 1409 9060

Einar Svedin

(1916-2004), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 49x51 cm, yttermått inklusive ram: 58x59 cm

Einar Svedin, svensk bildkonstnär född 1916, död 2004.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 18:58:56

Einar Svedin

Läs mer om Einar Svedin