KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14242053

nr 1424 2053

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Oljemålning, "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm, yttermått inklusive ram: 74x102 cm

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 11 oktober 2021
kl 18:51:10

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén