KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229143
nr 1622 9143
Einar Kihlman
(1912-2001), Sverige
Oljemålning, "Brösarp". Signerad. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 68x60 cm
Einar Kihlman, född 1912 i Ystad, död 2001, Lidingö, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 27 maj 2024
kl 18:22:31
Einar Kihlman
Läs mer om Einar Kihlman