KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229143

nr 1622 9143

Einar Kihlman

(1912-2001), Sverige

Oljemålning, "Brösarp". Signerad. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 68x60 cm

Einar Kihlman, född 1912 i Ystad, död 2001, Lidingö, svensk målare.

Utrop:

600 kr

måndag 27 maj 2024
kl 18:22:31

Einar Kihlman

Läs mer om Einar Kihlman