KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15695118

nr 1569 5118

Edward Rosenberg

(1858-1934), Sverige

Oljemålning, Vårvinter. Signerad. Olja på duk, 59x94 cm, yttermått inklusive ram: 73x109 cm

Edward Rosenberg, svensk bildkonstnär född 1858, död 1934.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 9 oktober 2023
kl 21:09:30

Edward Rosenberg

Läs mer om Edward Rosenberg