KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943246
nr 1494 3246
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, Hötorget. Olja på pannå, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 20:35:43
28/9 23:37:03
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm