KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342027
*
nr 1234 2027
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 81x64
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:38:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 23:34:26
1
1.000 kr
11/2 19:28:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Charles Roka
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Läs mer om Charles Roka
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles roka olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:29
-
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:10
-
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:13
*
Charles Roka
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Läs mer om Charles Roka
nr 1234 2027
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 81x64
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 23:34:26 | 1 | 1.000 kr |
11/2 19:28:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Charles Roka
Charles Roka, (pÃ¥ Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk mÃ¥lare.Läs mer om Charles Roka
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles roka olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:11 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:29 -
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:10 -
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:13