KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342027

nr 1234 2027

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Charles Roka (1912-1999), Ungern. Signerad. Olja på duk, 81x64

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 11 februari 2019
kl 19:38:06

6/2 23:34:26 1      1.000 kr
11/2 19:28:09 2      Vinnande bud

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka