KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14823148

nr 1482 3148

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Barn. Signerad. Olja på duk, 81x63 cm, yttermått inklusive ram: 97x81 cm

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 15 augusti 2022
kl 20:57:23

15/8 20:52:23 1      Vinnande bud

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka
All världens barn (Lisa Larson)