KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327220

nr 1532 7220

Carl Gunne

(1893-1979), Sverige

Oljemålning, "Västkusten". Signerad. Olja på duk, 55x82cm, yttermått inklusive ram: 62x89 cm

Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 3 april 2023
kl 20:51:40

2/4 21:10:10 1      300 kr
3/4 20:46:41 2      Vinnande bud

Carl Gunne

Läs mer om Carl Gunne