KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13231016

nr 1323 1016

Carl August Johansson

(1863-1944), Sverige

Oljemålning, Carl August Johansson (1863-1944), Sverige. Hav. Signerad, daterad 1901. Olja på duk, 64x43 cm

Konditionsrapport: skadad duk

Utrop:

5.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 27 april 2020
kl 20:38:37

  • Klassiska
  • 27 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska