KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234115

nr 1423 4115

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Oljemålning, Vassitjåkko Riksgränsen. Signerad. Olja på duk, 100x70, yttermått inklusive ram: 114x84 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 19:40:12

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson