KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234115
nr 1423 4115
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Vassitjåkko Riksgränsen. Signerad. Olja på duk, 100x70, yttermått inklusive ram: 114x84 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:40:12
100 kr
200 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson