KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992029

nr 1599 2029

Bo Yson Sjöberg

(1915-1994), Sverige

Oljemålning, Signerad Yson, "Snömoln över Riddarholmen". Olja på duk, 32x38 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm

Bo Yson Sjöberg, svensk målare född i Stockholm 1915, död 1994.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 19 februari 2024
kl 20:09:46

  • Tema
  • 19 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Bo Yson Sjöberg

Läs mer om Bo Yson Sjöberg