KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15186205
nr 1518 6205
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 60x69 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 januari 2023
kl 20:09:00
27/1 14:58:05
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant