KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299428

nr 1429 9428

Bertil Widbrant

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, Signerad, fåglar. Olja på duk, 38x56cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm

Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.

måndag 1 november 2021
kl 20:05:10

Bertil Widbrant

Läs mer om Bertil Widbrant