KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16368326
nr 1636 8326
Axel Schovelin
(1827-1893), Danmark
Oljemålning, Utsikt mot Kronborgs slott. Signerad. Olja på duk, 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Axel Schovelin, dansk målare, grafiker och tecknare född 1827 i Köpenhamn, död 1893 .
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 18:53:24
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Axel Schovelin
Läs mer om Axel Schovelin