KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12475241
*
nr 1247 5241
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Tallar, signerad. Olja på duk, 30x40
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 20:45:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 21:47:38
1
Vinnande bud
2/4 13:10:47
2
150 kr
2/4 13:10:47
1
200 kr (Budbetjänt)
2/4 13:11:16
2
250 kr
2/4 13:11:16
1
(budbetjänt)
2/4 14:04:09
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Arthur Heickell
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Läs mer om Arthur Heickell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur heickell arthur heikell europa europeisk finland finländska konstnärer norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar tallar
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:29
-
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:10
-
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:13
*
Arthur Heickell
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Arthur Heickell
nr 1247 5241
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Tallar, signerad. Olja på duk, 30x40
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 21:47:38 | 1 | Vinnande bud |
2/4 13:10:47 | 2 | 150 kr |
2/4 13:10:47 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/4 13:11:16 | 2 | 250 kr |
2/4 13:11:16 | 1 | (budbetjänt) |
2/4 14:04:09 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Arthur Heickell
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk mÃ¥lare.Läs mer om Arthur Heickell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur heickell arthur heikell europa europeisk finland finländska konstnärer norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar tallar
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 20:11 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:29 -
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:10 -
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:13