KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12285438
*
nr 1228 5438
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Kustmotiv, 35x48, Signerad. Olja på duk
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2019
kl 18:44:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 18:39:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Arthur Heickell
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Läs mer om Arthur Heickell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur heickell europa europeisk finland kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:42
*
Arthur Heickell
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Läs mer om Arthur Heickell
nr 1228 5438
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Kustmotiv, 35x48, Signerad. Olja på duk
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/1 18:39:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Arthur Heickell
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk mÃ¥lare.Läs mer om Arthur Heickell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur heickell europa europeisk finland kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:42



