KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13342178

nr 1334 2178

Aron Gerle

(1860-1930), Sverige

Oljemålning, Aron Gerle (1860-1930), Sverige. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 61x82 cm

Aron Gerle, svensk målare och grafiker född 1860, död i Stockholm 1930.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 29 juni 2020
kl 19:39:44

Aron Gerle

Läs mer om Aron Gerle