KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16583247
nr 1658 3247
Arne Tegelman
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, Landskap. Olja på duk, 52x67 cm, yttermått inklusive ram: 70x86 cm
Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 november 2024
kl 19:46:07
18/11 19:25:12