bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14931023



*

nr 1493 1023


Anshelm Schultzberg

(1862-1945), Sverige


Oljemålning, Signerad, Motiv från trakten Ulvshyttan, Dalarne. Olja på duk, 67x100 cm, yttermått inklusive ram: 90x125 cm


Konditionsrapport: dukskada

Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.

Utrop:

20.000 kr - 25.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 07:25:16)
Uppdatera
Visning

fredag 23/9, lördag 24/9, söndag 25/9 och måndag 26/9


Auktionen
avslutas:

måndag 26 september kl 20:03:25


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.000 kr
  Göteborg 1.000 kr
  Helsingfors 1.000 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 26 sep

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...



Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Anshelm Schultzberg

Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.

Läs mer om Anshelm Schultzberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg dalarne olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trakten ulvshyttan
  • 6043 Akryl
    CONNY HOLMDÉN, Kiruna. "Slägg Anders (Rallaren)". ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 18:26
  • 6138 Akryl
    Oidentifierad konstnär. Färgkomposition. Signerad ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 18:26
  • 9229 Oljemålning
    Abel Lee, stilleben. Signerad, daterad -46. Olja p..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 18:01
  • 2084 Oljemålning
    Adolf Jansson. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 19:37
  • 9230 Oljemålning
    Alexander Altmann, Kustmotiv. Signerad. Olja på pa..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 18:33
  • 7206 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), Sverige. "Stora Karlsö..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 18:48




Ladda ner broschyr