KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15883098

nr 1588 3098

Anna Ödman

(1876-1960), Sverige

Oljemålning, Porträtt av man. Signerad, daterad -42. Olja på duk. Bildmått: 64x53 cm, yttermått inklusive ram, 80x69 cm

Anna Ödman, svensk målare född i Härnösand 1876, död i Stockholm 1960.

Utrop:

500 kr

måndag 18 december 2023
kl 20:02:36

Anna Ödman

Läs mer om Anna Ödman