bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052069



*

nr 1405 2069


Anna-Lisa Thomson

(1905-1952), Sverige


Oljemålning, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Blomster. Signerad. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm


Anna-Lisa Thomson, född 1905 i Karlskrona, död 1952 i Uppsala, svensk konsthantverkare, keramiker och målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr - 2.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 07:30:30)
Uppdatera
Visning

fredag 18/6, lördag 19/6, söndag 20/6 och måndag 21/6


Auktionen
avslutas:

måndag 21 juni kl 20:32:36


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...



Läs mer om Kvinnliga konstnärer

  • Konstnär/Designer

Anna-Lisa Thomson

Anna-Lisa Thomson, född 1905 i Karlskrona, död 1952 i Uppsala, svensk konsthantverkare, keramiker och målare.

Läs mer om Anna-Lisa Thomson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna-lisa thomson blomster olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2060 Akryl
    Emma Malm (f. 1987), Sverige. Kvinnostudie. Signer..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:43
  • 6182 Akryl
    Hans Sandell. Signerad, daterad 91, yttermått inkl..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6138 Bemålat tryck
    Ikon, triptyk, yttermått inklusive ram: 57x83 cm, ..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:52
  • 2077 Blandteknik/co..
    Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, date..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:58
  • 2214 Olja / collage
    Jette L Ranning (f. 1954), Danmark. "Notes on Louv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 18:06
  • 6224 Oljemålning
    + ETSNINGAR, 1 + 9 st, Selma Daffré (1951), Brasil..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 19:20




Ladda ner broschyr