![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009277
*
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 19:51:03
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55
-
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03
-
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
*
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk mÃ¥lare född 1933 i Vimmerby, död 2018.Läs mer om Anders Lindgren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15