KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15837349

nr 1583 7349

Allan Andersson

(1904-1979), Sverige

Oljemålning, "beckasin under dunkel tuva". Signerad. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x70 cm

Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 4 december 2023
kl 20:46:08

Allan Andersson

Läs mer om Allan Andersson