KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15837349
nr 1583 7349
Allan Andersson
(1904-1979), Sverige
Oljemålning, "beckasin under dunkel tuva". Signerad. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x70 cm
Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 december 2023
kl 20:46:08
100 kr
150 kr
150 kr
450 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Allan Andersson
Läs mer om Allan Andersson