KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16993032

nr 1699 3032

Algot Törneman

(1909-1993), Sverige

Oljemålning, Komposition med ek. Signerad P Törneman. Olja på duk, 53x65 cm, oramad

Algot Törneman (signatur P Törneman), svensk konstnär född 1909, död 1993.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 5 maj 2025
kl 20:22:00

Algot Törneman

Läs mer om Algot Törneman