KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14796016
nr 1479 6016
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, ej signerad, påskrift a tergo, "ett råd". Olja på pannå, 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 37x32 cm
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
måndag 18 juli 2022
kl 18:01:13
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg