KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757088
*
nr 1275 7088
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:10:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 18:15:29
1
100 kr
15/9 17:38:52
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stora värtan sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:31
*
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
nr 1275 7088
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 18:15:29 | 1 | 100 kr |
| 15/9 17:38:52 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Ã…hman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stora värtan sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:31



