KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16494334
nr 1649 4334
Alf Wiesel
(1922-1958), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad, daterad - 50. Olja på pannå, 49x63 cm, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
Alf Wiesel, svensk målare tecknare och grafiker född i Uppsala 1922, död 1958 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 14 oktober 2024
kl 19:22:58
100 kr
150 kr
200 kr
Alf Wiesel
Läs mer om Alf Wiesel