KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188081

nr 1418 8081

Alexis Ankarcrona

(1825-1901), Sverige

Oljemålning, Landskap med figurer. Ej signerad, intyg a tergo, 1889. Olja på duk, 38x33, yttermått inklusive ram: 48x43 cm

Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 13 september 2021
kl 19:00:36

Alexis Ankarcrona

Läs mer om Alexis Ankarcrona