KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15704506
*
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2023
kl 20:01:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 08:02:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31
*
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 08:02:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31



