KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15704506

nr 1570 4506

Carl Wilhelm Jaensson

(1853-1931), Sverige

Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm

Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 oktober 2023
kl 20:01:34

15/10 08:02:16 1      Vinnande bud

Carl Wilhelm Jaensson

Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson