KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14122017
*
nr 1412 2017
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 18:28:55
- Specialauktion
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Agnes Ahlberg. Ahlberg föddes i Laisholm, Tärnaby 1896 och avled 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
Läs mer om Agnes Ahlberg
nr 1412 2017
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Specialauktion
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Agnes Ahlberg. Ahlberg föddes i Laisholm, Tärnaby 1896 och avled 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



