KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16322113

nr 1632 2113

Agda Holst

(1886-1976), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1938, Kaktus. Olja på pannå, 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

Agda Holst, svensk målare född i Kristianstad 1886, död 1976.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 15 juli 2024
kl 18:04:49

12/7 13:41:57 1      1.500 kr
15/7 17:55:39 2      Vinnande bud

Agda Holst

Läs mer om Agda Holst