KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14964081
nr 1496 4081
Aarno Ahtaja
(1898-1978), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 63, landskap. Olja på pannå, 16x21cm, yttermått inklusive ram: 26x32cm
Aarno Ahtaja, tidigare Ahlgrén, finländsk bildkonstnär född 1898 i Åbo, död 5 mars 1978 i Helsingfors.
Utrop:
500 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 20:32:13
Aarno Ahtaja
Läs mer om Aarno Ahtaja