KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14964081

nr 1496 4081

Aarno Ahtaja

(1898-1978), Finland

Oljemålning, Signerad, daterad 63, landskap. Olja på pannå, 16x21cm, yttermått inklusive ram: 26x32cm

Aarno Ahtaja, tidigare Ahlgrén, finländsk bildkonstnär född 1898 i Åbo, död 5 mars 1978 i Helsingfors.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 17 oktober 2022
kl 20:32:13

Aarno Ahtaja

Läs mer om Aarno Ahtaja