KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281038

nr 1428 1038

Aarne Miikmaa

(1908-1942), Estland

Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -39. Olja på duk, 48x62cm, yttermått inklusive ram: 57x71cm

Konditionsrapport: lagad duk

Aarne Miikmaa, bildkonstnär född 1908, död 1942.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

17.000 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 18:53:34

  • Klassiska
  • 25 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Aarne Miikmaa

Läs mer om Aarne Miikmaa