GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrer 1158385
*
nr 115 8385
Miniatyrer
4 st, Argenta, (sk)
Utrop:
600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 13:41:11
1
ledande budet*
26/1 12:17:41
2
500 kr
26/1 12:19:04
2
600 kr
26/1 14:16:10
3
650 kr
28/1 14:16:20
4
800 kr
28/1 14:26:09
5
1.000 kr
28/1 14:26:42
5
1.200 kr
28/1 15:56:56
6
1.300 kr
28/1 15:58:03
6
1.400 kr
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik miniatyrer silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:17
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
*
Miniatyrer
nr 115 8385
Miniatyrer
4 st, Argenta, (sk)
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 13:41:11 | 1 | ledande budet* |
| 26/1 12:17:41 | 2 | 500 kr |
| 26/1 12:19:04 | 2 | 600 kr |
| 26/1 14:16:10 | 3 | 650 kr |
| 28/1 14:16:20 | 4 | 800 kr |
| 28/1 14:26:09 | 5 | 1.000 kr |
| 28/1 14:26:42 | 5 | 1.200 kr |
| 28/1 15:56:56 | 6 | 1.300 kr |
| 28/1 15:58:03 | 6 | 1.400 kr |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik miniatyrer silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:17 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57



