GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Mattallrikar 11007445
*
nr 1100 7445
Mattallrikar
+ förrättstallrikar, 12 + 12 st, Gefle, diameter: 19-24, 5
Kondition: nagg
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:12:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 16:05:15
1
500 kr
1/4 15:06:23
2
500 kr
1/4 15:06:23
1
500 kr (Budbetjänt)
1/4 15:07:25
2
600 kr
3/4 17:50:50
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förrättstallrikar gefle mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:13
*
Mattallrikar
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1100 7445
Mattallrikar
+ förrättstallrikar, 12 + 12 st, Gefle, diameter: 19-24, 5
Kondition: nagg
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/3 16:05:15 | 1 | 500 kr |
| 1/4 15:06:23 | 2 | 500 kr |
| 1/4 15:06:23 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 1/4 15:07:25 | 2 | 600 kr |
| 3/4 17:50:50 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förrättstallrikar gefle mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:13



