ÖVRIGT / Mattor / Matta 12553450

nr 1255 3450

Matta

orientalisk, Täbriz, silke, tidigt 1900-tal, 136x192

Konditionsrapport: smärre slitage

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.200 kr

måndag 20 maj 2019
kl 18:05:59

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Tabriz
Tabriz är beläget 600 km väster om Teheran och en av Irans största städer, huvudstad i iranska provinsen Azerbajdzjan. Befolkningen, Azari, är den största etniska minoriteten i Iran och talar en turkisk dialekt. Staden är gammal och har under århundraden varit en viktig handelsplats och gränsstation.
Orientmatta