SILVER & METAL / Silver / Tablespoons 6903294
nr 690 3294
TABLESPOONS
silver, 6 parts, udda, 1700-1800-tal,
silver, 8 st, udda, 1700-1800-tal
1000
SEK 2000
Monday April 4 2011
at 18:05:20
1.100 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.700 kr
1.900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver