SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 10031400
nr 1003 1400
Matskedar
silver, 1800-tal, 8 st
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
söndag 20 december 2015
kl 20:57:00
18/12 12:00:44
700 kr
20/12 19:10:31
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver