GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 16737144
*
nr 1673 7144
Matservisdelar
20 delar, "Malin", Gefle. 7 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 6 assietter, 1 serveringsfat
Kondition: bruksslitage
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2025
kl 20:47:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 19:06:33
1
100 kr
20/1 20:42:27
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59
-
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19
*
Matservisdelar
Kondition: bruksslitage
nr 1673 7144
Matservisdelar
20 delar, "Malin", Gefle. 7 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 6 assietter, 1 serveringsfat
Kondition: bruksslitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 19:06:33 | 1 | 100 kr |
| 20/1 20:42:27 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59 -
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19



