MÖBLER / Bord / Matbord 10141349

nr 1014 1349

Matbord

Carl Malmsten, Ambassadör, ej stämplat, längd: 160 cm, djup: 11 cm, höjd: 74 cm + 1 ilägg

Kondition: fläckar, slitage,

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 25 januari 2016
kl 19:48:20

25/1 14:30:58 1      Vinnande bud

Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor