BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 14688106
nr 1468 8106
Ljusstake
tidigt 1900-tal, nysilver. Höjd: 31 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 18:11:42
17/5 17:33:12
100 kr
22/5 16:25:23
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.