bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 12343127



*

nr 1234 3127


Ljusstake

Nysilver / trä, graverad 1930. Höjd: 36


Konditionsrapport: lösa ljusarmar,

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:24:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 19:52:44 1      Vinnande bud
6/2 20:54:33 1      900 kr
11/2 15:15:48 2      800 kr
11/2 15:15:48 1      900 kr (Automatiskt)
11/2 15:16:05 2      1.300 kr
11/2 15:16:05 1      Vinnande bud (automatiskt)



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 250 kr
  Göteborg 250 kr
  Helsingfors 250 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter trä
  • 2264 Applique
    Louis XVI stil, 1800-tal, brons. Höjd: 57
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 20:27
  • 4606 Appliquer
    Ett par, rokokostil, prismor. Höjd: 30
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:56
  • 4325 Appliquer
    Ett par, tidigt 1900-tal. Höjd: 30 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 19:28




Ladda ner broschyr