BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9769271
nr 976 9271
Ljusstakar
3 st, Tenn, 1800-tal, höjd: 13-20
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 20:20:46
21/8 10:58:11
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn