BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8747335
*
nr 874 7335
Ljusstakar
1 par+ vas, Gefle, Rubin, höjd: 7-22
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 19:09:03
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake rubin svensk keramik svenska keramiker vas
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:48
*
Ljusstakar
nr 874 7335
Ljusstakar
1 par+ vas, Gefle, Rubin, höjd: 7-22
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake rubin svensk keramik svenska keramiker vas
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30 -
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:48



